Anahtar Kelimeler:

Büyükşehir ilk taş ocağını Darende?de faaliyete geçirdi

Büyükşehir ilk taş ocağını Darende?de faaliyete geçirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki alt yapı hizmetlerinde kullanmak üzere sarfedeceği malzeme üretimi yapmak amacıyla ilk taş ocağını Darende`de faaliyete geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zeki Sarılar, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ve ilgili teknik ekiplerle taş ocağında incelemelerde bulundu.

Sarılar, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde ruhsatını aldıkları 16 taş ocağından ilkinin Darende`de üretime başladığını belirtti. Darende Gümüşlüdere mevkiindeki 1 hektarlık alanda yıllık altmış bin metreküp kırma taş ve kum imal edileceğini ifade eden Sarılar; "Büyükşehir Belediyesi Türkiye`de örnek bir çalışmayı başlattı. Malzemeyi yerinde üretip alt yapı ihtiyacımızı karşılayacağız. Makine parkımıza kazandırdığımız seyyar pilentler ile ilçelerde asfaltlama yapacağız. Kendi taş ocaklarımızda malzemeyi yerinde üreterek nakliye gideri de minimum düzeye düşecektir" diye konuştu.

Eser de Malatya genelinde ilk taş ocağını Darende`de faaliyete geçiren Büyükşehir Belediyesinin önemli bir hizmeti kazandırdığını ifade etti.

Haberin Fotoğrafları için tıklayın

http://www.darendehaber.com/gallery_photo.php?pg_id=3738