Anahtar Kelimeler:

?Hayata Uzanan Eller? projesi tanıtıldı

?Hayata Uzanan Eller? projesi tanıtıldı

Darende Kültür Sanat Derneği (DARSAD) tarafından hazırlanan, ?Hayata Uzanan Eller? adlı sosyal sorumluluk projesi tanıtıldı.

Sadrazam Mehmet Paşa Halk Kütüphanesinde yapılan projenin ön tanıtımına, Kaymakam Bünyamin Kuş, İlçe Jandarma Komutanı Rauf Özgenç, Emniyet Müdürü Arif Köse, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

2014 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje ile; Gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve öz güven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, temel hak ve hürriyetlerini etkili bir biçimde kullanan bireyler olarak yetişmelerini amaçlayan proje kapsamında; Rafting ve Tekvando eğitimi ve etkinlikleri, Hüsn-ü Hat ve Filografi eğitimleri, eğitim seminerleri, Huzurevi ve Hastane ziyaretleri gerçekleştirilecek.

Darende Kültür Sanat Derneği Başkanı Ahmet Ölçer, tanıtımda yaptığı konuşmada: ?Gençliğimiz, milletimizin ümit ve güven kaynağıdır. Gençliğimize yapılacak her türlü yatırım, ülkemizin, milletimizin geleceğine yapılmaktadır.? dedi.

Ölçer: ?Gençlerimiz, varlığını ve şahsiyetini milli ruh ve kültüründen almalıdır. Zevk ilacı olarak alkol ve uyuşturucuyu, fikir ilacı olarak maddeciliği, ruh ilacı olarak maneviyat düşmanlığını kabullenmeyen gençler istiyoruz. Gözünde şehvet, sözünde nefret eksik olmayan bir gençlik istemiyoruz. Bu hedeflere ulaşmak adına 2014 yılı gençlik projeleri destek programı kapsamında hazırlamış olduğumuz ?Hayata Uzanan Eller? adlı projemize destek veren Gençlik ve spor Bakanlığına, proje ortaklarımız olan İlçe Milli Eğitim ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüze teşekkür ederim? ifadelerini kullandı.

Programda bir konuşma yapan Kaymakam Bünyamin Kuş: ?Darende Kültür Sanat Derneği, yakın bir tarihte kurulmasına rağmen, hazırladıkları 5 proje ile 160 bin TL hibe aldılar. Hazırlanan projelerin tamamı Darende için yapılmış. Bu proje, Gençlik ve Spor Bakanlığından geçen ilk projemiz, bu yüzden çok önemsiyoruz. Önemsediğim bir başka konu da, projenin merkezinde geçlerin olması. Projenin geneline baktığımız zaman, ilköğretimden liseye kadar tamamında geçler var. Gençliğine önem vermeyen, eğitime önem vermeyen hiçbir toplum, ne bugün ne de gelecekte var olamaz. Okumayan yazmayan bir gençlik, ülkeyi ileriye taşıyamaz. Biz bu yüzden bu projeleri önemsiyoruz.? dedi.

Konuşmaların ardından projenin barko vizyon?da sunumu yapıldı. Program misafirlere Tiryandafil Otelde verilen öğlen yemeği ile sona erdi.

Haberin Fotoğrafları için tıklayın

http://www.darendehaber.com/gallery_photo.php?pg_id=3587