Anahtar Kelimeler:

Darendespor?dan ?Gençler Arasında İletişim? semineri

Darendespor?dan ?Gençler Arasında İletişim? semineri

Darende Spor tarafından uygulanan ?Gençler Sporla Hayata Tutunuyor? adlı proje çerçevesinde düzenlenen ?İletişim? konulu seminer programına Rehberlik ve Psikolojik Danışman Hamit Erçetin konuşmacı olarak katıldı.

Çeşitli yaş gruplarından bay ve bayan gençlerin yoğun ilgi gösterdiği seminerde konuşan Hamit Erçetin,  ?Sahip olduğumuz ortak değerler, tarih, kültür ve medeniyet konusunda gençler arasında farkındalık oluşturmak ve gençleri ortak bir gelecek tasavvurunda/vizyonunda buluşturmak, gençlerin ortak bir şeyler üretmenin ve paylaşmanın değerini yaşayarak öğrenmelerini sağlamak ve gençler arasında takım ruhunu geliştirmek hedefimiz olmalıdır.

 Din, dil, ırk, cinsiyet, kültür vb. konularda gençler arasında farklılıklara saygılı olma kültür ve bilincini geliştirmek için kültürlerarası öğrenmeyi destekleyerek bu takım ruhu oluşturabiliriz.

Burada ebeveynlere seslenmek istiyorum. Kuşak çatışmaları yetişkinlerle gençler arasındaki iletişim kopukluğundan doğar. Sağlıklı iletişim için şu noktalara dikkat ediniz: Siz erişkin ve yetişkin kuşak olarak, önce gencin bir insan olduğunu kabul edin. Ona sevgi ve saygı gösterdiğinizi belirtin.

Konuşma ve tartışmalarda kırıcı ve sert olmaktan kaçının.   Gencin tutum ve davranışlarına biçim ve yön verirken, ?benim gençliğimde? diye başlayan konuşma ve öğütlerden kaçının.? dedi.

Programa katılan Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce?de gençlerin birbirleriyle olduğu kadar aile ve çevredeki büyüklerle de ilişkilerinde çatışma ortamından uzak olmalarının yararları üzerinde durdu. Darende Spor Kulübü?nün bu tür etkinlikler düzenlemesinin güzel ve yararlı bir gelişme olduğunu sözlerine ekledi.

Program sonunda Darende Spor tarafından katılımcılara belge verildi.