Anahtar Kelimeler:

Karahan tüneli 2015´de tamamlanıyor

Karahan tüneli 2015`de tamamlanıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 2015 yılının Karahan Tüneli`nin geçildiği yıl olacağını söyledi.

Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Karahan Tüneli`nde incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi alan Çalık, "Malatya-Darende yolu diye konuşuyoruz ama Ankara`dan Malatya`ya, Doğu Anadolu`da 14 şehrimizi ilgilendiren bir yol. Proje 158 milyonluk bir projeydi ama yapılan ek ödeneklerle bu miktarın çok daha üzerine çıkmış bulunmaktadır. Proje bağlantı yollarımızla birlikte Malatya`ya yapılmış çok ciddi manada bir yatırım olacak. Zeminin sağlam çıkmaması, tavanın maalesef çökmesi, bazen yüklenici firmanın da elinde olmayan sebeplerden dolayı çalışmada uzamalar oldu. İnşallah Allah nasip ederse 2015 yılı Karahan Tüneli`nin geçildiği yıl olacak." dedi.

Birinci tünelde ışığın görüldüğünü kaydeden Çalık, "İkinci tüneldeki çalışmalar ile ilgili müteahhit firmanın sahibiyle görüştük. 2014`ün sonu itibariyle ikinci tünelde de aydınlığı göreceğiz. 2015 Şubat ayında da tünelle ilgili ön girişler dâhil olmak üzere inşaat çalışmaları bitirilmiş olacak. 2015`te inşallah Karahan Tüneli`nin kurdelesini hep beraber keseriz ümidindeyim." ifadelerini kullandı.