Anahtar Kelimeler:

Asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Darende Belediyesi, Malatya Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak ilçedeki asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor.

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, asfaltlama yapılan alanlardaki çalışmaları yerinde inceledi. Yolları asfaltlanan vatandaşlarla sohbet eden Eser, ?İmkânlar ölçüsünde alt yapısı tamamlanan yollarımızı sıcak asfalt ile kaplayarak, vatandaşlarımızın ulaşımını daha konforlu hale getireceğiz.? dedi.

Göreve geldikten sonra yaptıkları çalışma planı ile asfalt kaplanacak alanları belirlediklerini söyleyen Eser; ?Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli bir şekilde hizmetlerimizi yürütüyoruz. Alt yapısı tamamlanmış alanlar başta olmak üzere yollarımızı sıcak asfalt ile kaplamayı sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın ayağını yazın toz, kışın çamurdan kurtaracağız. Daha önceden yapılan asfaltlamaya ilave olarak ilçemizin genelindeki yollarımızı yeniden düzenleyerek daha konforlu hale getireceğiz.? diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başta olmak üzere asfaltlama çalışmalarına destek olan ve emek verenlere teşekkür eden Eser; ?Kış gelmeden Sungur, Heyiketeği, Zaviye ve Hacıderviş Mahallelerimizdeki asfaltlamayı tamamlamayı hedefliyoruz. Ayrıca daha önceden köy iken mahalleye dönüşen yerleşim alanlarımızdan yolları bozuk olanlarda da onarım ve kaplama çalışmaları yapıldı. Göreve başladıktan sonra ilçe genelinde 20 kilometre yolumuzu sıcak asfalt ile kapladık. İnşallah bu rakamı her geçen gün daha da artırarak hizmetlerimize yenilerini ekleyeceğiz.? ifadelerini kullandı.

Sokaklarındaki çalışmadan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Sinan Sunguroğlu, belediyenin hizmetlerini ayrım yapmaksızın ulaştırmaya çalıştığını kaydetti. Sunguroğlu; ?Mahallemizdeki bazı yollar asfalt ile kaplanmıştı, bugün sokağımızı da sıcak asfalt ile düzenlediler. Ömürlük bir çalışma oldu, Belediye Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız?a teşekkür ediyoruz.? dedi.

Eser, asfaltlama yapan çalışanlarla da bir süre sohbet etti.