Anahtar Kelimeler:

Polisler, kurban sevincini paylaştı

Polisler, kurban sevincini paylaştı

Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü?nde görevli polisler kestikleri kurbanlardan ayırdıkları hisseleri ihtiyaçlı vatandaşlara dağıtarak bayram sevincini paylaştı.

Polislerin kendi aralarında yaptığı organize ile kurban etlerinden kesemeyenlere ulaştırılmak üzere ayırdıkları paylar Toplum Destekli Polislik birimi tarafından dağıtıldı.

Polislerin yardım hassasiyeti

Polisler kurban yardımlarını ulaştırmak için bayram ziyaretinde bulundukları vatandaşlara çifte sevinç yaşattı. Polislerin hassasiyeti vatandaşları duygulandırdı. Fatma Taşkıran adlı yalnız yaşayan kadın polislerin ziyaret ve yardımına teşekkür ederek; ?Allah?a emanet olun dualarımız sizlerle.? dedi.

Toplumsal dayanışma örneği

Toplum Destekli Polislik biriminde görev yapan Abdullah Yaman kurban yardımlarını ulaştırırken yaptığı konuşmada, toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olarak Kurban Bayramı?nda emniyet teşkilatı olarak ihtiyaçlı vatandaşları diğer zamanlarda olduğu gibi unutmadıklarını belirtti.

Yaman; ?Toplum Destekli Polislik birimi olarak arkadaşlarımızın sizlere ulaştırmak üzere ayırdığı kurban paylarından getirdik. Bayramlarımız hep güzel geçsin inşallah.? diye konuştu.

Engelliler unutulmadı

Polisler ikisi de işitme engelli olan Cafer ve Dilek çifti ile ailesini de ziyaret ederek kurban yardımı ulaştırdı. Cafer Demirel?in annesi Fadime Demirel polislere teşekkür ederek görevlerinde başarı diledi.

Vatandaşlar kurban hissesi getiren polislere şeker ve kolonya ikram etti.