Anahtar Kelimeler:

Darende´de Turizm yeni Projelerle Gelişecek

Darende`de Turizm yeni Projelerle Gelişecek

Darende Belediye Başkanlığı tarafından sürdürülen turizm geliştirme çalışmaları kapsamında turistik gelişim için hazırlanacak projelerin ön çalışmasını yapmak üzere Yıldız Teknik Üniversitesi?nden Prof. Dr. Zeki Şerifoğlu Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser`in daveti üzerine ilçede incelemelerde bulundu.

Daha önce ilçede Tohma Kanyonu ve Günpınar Şelalesi uygulama projelerini hazırlayan Şerifoğlu; ilçede Zengibar Kalesi ve çevresi, Tohma Çayı etrafı yeşil alan çalışmaları ve Gül Adası projesi için ön incelemelerde bulundu.

Darende?nin turistik gelişimi için 10 yıl önce başlatılan çalışmalara o günden beri katkı sağladığını belirten Şerifoğlu; yaptığı çalışmaların ilçe turizmine sağladığı katkıları görerek mutlu olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser ?Prof. Dr. Zeki Şerifoğlu`nun tecrübelerinden yararlanarak, daha önceden hazırlanan projelerin geliştirilerek daha güzel hale getirilmesini amaçlıyoruz. İlçemiz için yeni yaşam alanları oluşturmak için yapılacak çalışmalara ile, inanç turizminin önemli merkezlerinden olan Darende?mize gelen yerli ve yabancı turistler ve halkımıza alternatif alanlar kazandırarak, Darende?nin daha yeşil, daha düzenli ve yeni bir siluete kavuşmasını istiyoruz. Prestij projelerimiz ilçemizin cazibesini artıracak, gelen konuk ve vatandaşlarımız daha rahat alanlarda dinlenecek ve güzellikleri yaşayacaklardır.? dedi.