Ünlü sünnetçi hayatını kaybetti

Ünlü sünnetçi hayatını kaybetti
Vefatlar 7.04.2014 18:07:00 8857 0

Uzun zamandan beri diyabet başta olmak üzere kronik hastalıklarla mücadele eden Kemal Özkan, Zekeriyaköy`deki evinde yaşamını yitirdi.

"Ünlülerin sünnetçisi" olarak tanınan Kemal Özkan, 80 yaşındaydı. Özkan`ın cenazesi, çarşamba günü Levent Camii`nde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı`nda toprağa verilecek.

130 BİN KİŞİYİ SÜNNET ETTİ

1960`lı yılların sonuna doğru Levent`te kurduğu sağlık evinde sünnet operasyonunu lokal anestezi ve sütur uygulamalarıyla tıbbi bir ameliyat haline getiren Kemal Özkan, 1976 yılında 4. Levent`te "Kemal Özkan Sünnet Sarayı"nı açarak sünnete ayrı bir boyut katmıştı. Özkan, çocukları sünnete hazırlayan ve korkularını ortadan kaldıran yöntemleriyle büyük ün kazanmıştı.

Meslek hayatı boyunca 130 binden fazla sünnet yaparak dünya çapında ün kazanan Kemal Özkan, Türkiye`nin neredeyse tüm ünlü ailelerinin sünnetçisi olarak tanınıyordu. Hayırsever kişiliğiyle de ön plana çıkan Kemal Özkan`ın yaptığı sünnetlerin neredeyse yarısı maddi imkanı olmayan ailelerin çocukları için yapılan ücretsiz sünnet şölenlerinde gerçekleşmişti. Özkan Darende`de de geleneksel olarak sünnet şölenlerine kendisi, çocukları ve ekibiyle katılmakta idi.

      TOPRAĞA VERİLDİ

Uzun zamandır diyabet başta olmak üzere çeşitli kronik hastalıklarla mücadele eden ve Zekeriyaköy`deki evinde 80 yaşında vefat eden ünlü sünnetçi hemşehrimiz Kemal Özkan için Levent Camisi`nde cenaze töreni düzenlendi.

Törende, Özkan`ın eşi Nuran, çocukları Levent ve Murat Özkan taziyeleri kabul etti.

Törene Özkan`ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Mehmet Ağar, Sadettin Tantan, Ali Müfit Gürtuna, Haluk Ulusoy, emekli Orgeneral Edip Başer, yapımcı Şahin Özer ile çok sayıda Darendeli katıldı.

Kemal Özkan`ın cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı`nda toprağa verildi. 


Anahtar Kelimeler: