Anahtar Kelimeler:

Partiler listelerini seçim kuruluna teslim etti

Partiler listelerini seçim kuruluna teslim etti

AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı ve Darende koordinatörü Murat Turgut, 30 Mart yerel seçimlerinde partisinin Darende`deki belediye başkan adayı ve belediye meclis üyelerinin listesini İlçe Seçim Kurulu`na teslim etti.

Turgut`un başkanlığını yaptığı, AK Parti Darende Belediye Başkan adayı Dr. Süleyman Eser, İlçe Başkanı Süleyman Şimşek ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ulaş`ın da bulunduğu heyet İlçe Seçim Müdürü Osman Kırteke`ye evrakları verdi.

Turgut evrakları teslim ettikten sonra yaptığı açıklamada başkan ve meclis üyelerinin "hayırlı olmasını" diledi.

Eser, Şimşek ve meclis üyelerine başarılar temenni eden Turgut; "Allah muvaffak etsin, inşallah Darende`de birinci parti olacağız. Süleyman Beyi inşallah 31 Mart`ta başkan olarak göreceğiz" dedi.

Turgut`a teşekkür eden Eser de seçim yarışında AK Parti`yi Darende`de birinci yapmak için vargüçleriyle çalışacaklarını ifade ederek; "Teşkilatımız, meclis üyeleri ve bu davaya gönül veren dostlarımızla Darende`de istikrarın sürmesi için çalışacağız" şeklinde konuştu.

SİYASİ PARTİLERİN BELEDİYE BAŞKAN VE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI:

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:

DR. SÜLEYMAN ESER

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

SEBAHADDİN ATEŞ

MURAT DOĞAN

CENGİZ ÖZDEMİR

DURDU DİZDAR

HULUSİ ŞAHİN

HASAN BOZKURT

BİLAL YILDIRIM

BEKİR KALAYCIK

VAHAP ALTUNDEMİR

OSMAN DEMİR

GAZİ KARAKAYA

AYDIN CANPOLAT

HAKKI HAFİF

 

KONTENJAN

DURMUŞ DOĞAN

MEHMET İNCİ

 

MHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:

LÜTFÜ GÜLTEKİN

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

ORHAN ORMANCI

HULUSİ TOKGÖZ

MUHARREM APAN

ŞEREF BAK

İBRAHİM ÇETİNKAYA

HASAN KÖSE

MEHMET ASLAN

MEHMET ÇETİN

MEHMET KORKMAZ

BEKTAŞ YILMAZ

ALİ GÜRBÜZ

MEHMET KAYKAÇ

ZEYNEL PEKDEMİR

 

KONTENJAN

GÖKHAN ŞAHİN

NECMİ KAYNAK

 

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:

SUAT MENGÜŞOĞLU

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

HASAN ASLAN

EROL ÖZBEY

 

SAADET PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:

HULUSİ KAYA

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

HASAN AĞCA

AHMET ŞAHİN

BAYRAM ÇELİK

HAMİT KARABAŞ

ZEYNEL KOÇHAN

HAMİT CANYURT

MUSTAFA KORELİ

 

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BAŞKAN ADAYI:

      MEHMET İŞLEYEN 

 

DSP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:

İBRAHİM CANPOLAT

 

HDP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:

YEMLİHA DOĞAN

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ

SONGÜL CEBE

MUSTAFA ALTUNDEMİR

ABDULLAH ŞİMŞEK

 

BTP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI:

CAHİDE KARABAŞ

 

TKP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI:

SEVGİ MELİS AKYÜREK