Anahtar Kelimeler:

Genç güreşçilere sportif malzeme desteği

Genç güreşçilere sportif malzeme desteği

Darende`de  Gençlik Spor İl Müdürlüğü`nce açılan güreş kurslarına devam eden öğrencilere Adana`da faaliyet gösteren Beyza Piliç tarafından sportif malzeme yardımında bulundu.

Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Kaymakam Bünyamin Kuş`un da katıldığı törenle 50 takım eşofman ve spor ayakkabısı ile gerekli spor malzemeleri gençlere dağıtıldı.

Burada bir konuşma yapan Kuş; "Devletimiz elbette ki spora ve sporcuya gereken desteği sağlamaktadır. Ama bu gün burada hayırsever işadamımızın göndermiş olduğu spor malzemelerini dağıtmanın sevinicini hep birlikte yaşıyoruz. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizden sporcuların yetişmesi ve alanlarında başarı göstermeleri bizlerin ve hayırseverlerin desteği ile daha da bir anlam kazanacaktır" dedi.

İşadamının sağladığı sportif desteğe teşekkür eden güreş antrenörü Muhammet Mercimek de 50 gencin, düzenli olarak antrenmanlara katıldığını söyledi.

Mercimek; "Darende`de sporcu bir neslin yetişmesi için üzerimize düşen görevi eksiksiz yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Darendeli iş adamlarımız bu çalışmalarımızı görerek güreşçi kardeşlerimize spor malzemesi göndererek bizlere destek oluyorlar" diye konuştu.

Kuş, gençlere bir süre ilgilenerek antrenmanlarını takip etti.