Anahtar Kelimeler:

Uyuşturucuya geçit yok

Uyuşturucuya geçit yok

50 Kilo 300 Gram esrar ele geçirildi

Darende`de 50 kilo 300 gram esrar ele geçirildi, 2 kişi tutuklandı.

Darende İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, polis ekiplerince İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen uygulamada, bir otomobilde arama yapıldı.

Aramalar sonucunda 50 kilo 300 gram kubar esrar ele geçirildi, sürücü C.T.Z. (26) ve yanındaki Y.Z. (52) gözaltına alındı.

Bu kişilerle irtibatlı olduğu tespit edilen D.Z. (50), M.Z. (25) ve A.Z. (18) de başka bir araçta yakalandı.

Mahkemeye sevk edilen şüphelilerden C.T.Z. ve D.Z. tutuklandı. Diğer 3 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 

8 kilo 600 gram esrar maddesi ele geçirildi

Darende`de polisin bir otomobilde yaptığı aramada 8 kilo 600 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Alınan bilgilere göre İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Malatya-Kayseri karayolu üzerinde yaptıkları uygulama sırasında Polis Merkezi önünde kontrol amacıyla durdukları bir otomobilin bagajında 8 kilo 600 gram kubar halde esrar maddesi olduğunu belirledi. Araç sürücüsü R.Ç. (46) gözaltına alınırken, olayla ilgisi olduğu belirlenen bir başka otomobilde polisler tarafından durduruldu. Araçta bulunan M.D. (37), E.K. (35) ve Ö.U. (29) da gözaltına alındı.

İfadeleri alınan şahıslardan R.Ç. ve Ö.U, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.