Anahtar Kelimeler:

Düğün dönüşü dehşet

Düğün dönüşü dehşet

Malatya-Darende karayolu Elbistan yol ayrımı mevkisindeki Darıca Köyü kavşağında meydana gelen ve 3 aracın karıştığı trafik kazasında, araçlardan birinde bulunan ve akraba oldukları bildirilen 5 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı. Kazaya neden olan minibüsü olay yerinde terk ederek kaçtı.

Edinilen bilgiye göre; Elbistan yönüne gitmekte olan ve sürücüsü belirlenemeyen 44 PH 583 plakalı minibüs, önce Cumali Polat yönetimindeki 65 DC 484 plakalı kamyonete çarptı, daha sonra da karşı şeride geçerek Malatya yönüne gelmekte olan Nazım Deveci (29) yönetiminde bulunan 44 AS 711 plakalı otomobille çarpıştı. Çarpışma sırasında her iki araç da bariyerlere savruldu. Uçuruma yuvarlanmalarını bariyerlerin engellediği araçlardan 44 AS 711 plakalı otomobil, bariyerlerin üzerinde takılı kaldı ve can kayıpları da bu araçta meydana geldi.

Kazanın haber alınması üzerine olay yerine ambulans, Jandarma ve AFAD acil kurtarma ekipleri gönderildi. Ekiplerin çalışmaları sonucu, otomobilden Nazire Kaya (42) ve Bilal Kaya (11) yaralı olarak çıkarıldılar. Yaralılar hastaneye gönderilirken, ekiplerin 2 saatlik çalışması sonucu otomobil sürücüsü Nazım Deveci ile otomobilde bulunan Nurgül Doğan (47), Tayyip Doğan (8) ile yaşı öğrenilemeyen Melek Doğan`ın cansız bedenleri hurdaya dönen otomobilden çıkarıldı.

Turgut Özal Tıp Merkezi`ne kaldırılan yaralılardan Nazire Kaya`nın da yaşamını yitirmesiyle, kazada ölenlerin sayısı 5`e yükseldi. Bilal Kaya`nın tedavisinin ise sürdürüldüğü bildirildi.

Kazaya karışan araçların sürücülerinden Cumali Polat`ın yara almadan kazayı atlattığı belirlenirken, feci kazaya neden olan, kaza yerinden kaçan ve kimliği saptanamayan minibüs sürücüsünün kimliğinin belirlenerek yakalanması için çalışmalara başlandı. Minibüs sürücüsünün de yaralı olabileceği bildirildi.

5 kişinin öldüğü otomobilde bulunanların, bir yakınlarının Elbistan`daki düğün törenlerine katıldıktan sonra Malatya`ya dönmekte iken kaza geçirdikleri öğrenildi.