Anahtar Kelimeler:

Sığınmacılara tırla yardım gönderildi

Sığınmacılara tırla yardım gönderildi

Suriye’deki olayların ardından Türkiye’ye sığınanlar için Darende’deki sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa yürüttüğü kampanya ile gıda ve ihtiyaç maddeleri toplandı. 20 tonu aşkın gıda maddesi, giyecek ve battaniye kamplarda kalan sığınmacılara ulaştırılmak üzere tırla gönderildi.

Toplanan malzemelerin yüklendiği tırın uğurlama törenine katılan Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, yaşanan ızdırap ve ihtiyaca vatandaşların ortak olduğunu söyledi.

Bir nebze olsun yardım

Kaymakam Aktaş; “Millet olarak, memleket olarak, Suriye’deki yaşanan acılara, ızdıraba ve ihtiyaca bugün Darende olarak birlik ve bütünlük içerisinde iştirak ediyoruz. İnşallah Suriye’de bulunanlar ve ülkemize sığınanlar bir an önce esenliğe, huzura ve rahata kavuşurlar. Bu tür yardımlarla onların ihtiyaçlarının bir nebze olsun giderilmesi önemli bir adım. Bu kampanyaya emek veren, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Darendeli vatandaşlarımızın böylesine bir misyonla o insanlara kucak açması memnun edici bir durumdur” dedi.

Esad’ı Allah havale etti

Belediye Başkanı İsa Özkan da yaşanan zulmün sona ermesini diledi. Başkan Özkan; “Bir müslümana dokunulduğu zaman bizlerin içi yanıyor. Zulmüyle insanları inleten Esad’ı da Allah’a havale ediyoruz. Bu kampanyaya destek olan, yürüten herkesi candan kutluyor, hayırların kabulünü niyaz ediyorum” diye konuştu.

Kampanya kapsamında 20 tonu aşkın gıda maddesinin yanı sıra, battaniye, giyecek gibi yardımlar toplandığı bildirildi.

Yardım malzemelerinin gönderildiği tır okunan Kur’an ve yapılan duaların ardından yola çıktı. İlçedeki çok sayıda sivil toplum kuruluşunun ortak hareketi ile toplanan yardımlar Suriyeli sığınmacıların olduğu kamp merkezine ulaştırıldı.