Anahtar Kelimeler:

Ilıcak, Forbes´in listesinde

Ilıcak, Forbes`in listesinde

Forbes tarafından bu yıl sekizincisi hazırlanan `En Zengin 100 Türk` listesinde 2.5 milyar dolarlık serveti ile Rönesans Holding’in sahibi hemşehrimiz Erman Ilıcak, 10`uncu sırada yer aldı.

44`ü dolar milyarderi olan 100 zengin arasında, 5 Malatyalı zengin yeralırken Erman Ilıcak, en zengin Malatyalı unvanını korudu.

Erman Ilıcak, inşaat sektöründe özellikle yurtdışında yaptığı başarılı çalışmalarla adını duyurdu. Mütevazı kişiliğinin yanı sıra babaocağı Darende’ye de büyük sevgi besleyen ünlü işadamı, babası Bekir Ilıcak’la eğitim başta olmak üzere hayır hizmetlerine önem vererek ilçemize 3.5 milyon liraya malolan Meslek Yüksek Okulu’nu yaptırdı.

Listede 5 Malatyalı…

Forbes`in yaptığı değerlendirmeye göre sıraladığı "En Zengin 100 Türk" listesinde yeralan Malatyalıların sıralaması, şirketleri ve 2013 yılı itibarıyla servetleri şöyle:

10. sıra Erman Ilıcak (Rönesans Holding) Serveti 2.5 milyar dolar,

13. sıra Ahmet Çalık (Çalık Holding) Serveti 1.7 milyar dolar,

57. sıra Mustafa Küçük (Tema Mağazacılık) Serveti 750 milyon dolar,

59. sıra Mehmet Ali Aydınlar (Acıbadem Sağlık Hizmetleri) Serveti 700 milyon dolar,

92. sıra Adil Üstündağ (Üstündağ Grup) Serveti 525 milyon dolar.

Bu isimlerden Ahmet Çalık Yeşilyurt, Mustafa Küçük Doğanşehir, Mehmet Ali Aydınlar ile Adil Üstündağ ise Arapgir ilçesindendir.

Listeye göre, 26 zengini bulunan İstanbul ilk sırada yeralırken, Ankara 15 zenginle ikinci sırada, Kayseri 10 zenginle 3. sırada, Adana 9 zenginle 4. sırada, Malatya, Artvin ve Rize ise 5`er zenginle 5`inci sırada yeralmaktadır. Trabzon`un 4, Erzincan`ın 3, Kastamonu, Eskişehir, Sivas ve İzmir`in 2, Bursa`nın 1 zengini listede yeralırken, Elazığ 1 zenginle listede temsil edilmektedir.