Anahtar Kelimeler:

SGK Müdürü Çolakoğlu göreve başladı

SGK Müdürü Çolakoğlu göreve başladı

Darende Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürlüğü’ne İsmail Hakkı Çolakoğlu atandı.

Darende SGK Müdürü olarak bir süre görev yapan Vehbi Çiftçi’nin Muş’a atanmasının ardından boşalan göreve Malatya SGK Müdürlüğünde yurtdışı servis şefi olarak çalışan İsmail Hakkı Çolakoğlu tayin edildi.

1963 yılında Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı Çolakoğlu Köyünde dünyaya gelen ve eğitimini burada tamamlayan İ. Hakkı Çolakoğlu, 1985 yılında Elazığ SSK’da memur olarak göreve başladı. 1997’de Malatya SSK’ya atanan Çolakoğlu, kurumda çeşitli görevlerde bulundu. Malatya SGK’da son olarak yurtdışı servis şefliği görevini yürüten Çolakoğlu Darende ilçe müdürlüğüne atandı. Evli ve 5 çocuk babası Çolakoğlu’na yeni görevinde başarılar dileriz.

6 bin 664 sosyal güvenceli kişi var

İsmail Hakkı Çolakoğlu 2012 yılında Darende’deki sosyal güvencesi olan vatandaş sayısının 6 bin 664 olduğunu bildirdi. İlçede sigortalı çalışanı bulunan 202 işyeri olduğunu ifade eden Çolakoğlu, bin 634 SSK’lı, 2 bin 689 Bağ-Kur’lu, 824 Emekli Sandığı’na bağlı ve bin 517 kişinin de dul ve yetim statüsünde sosyal güvence sahibi olan vatandaş bulunduğunu belirtti.