Anahtar Kelimeler:

3 ay önce atanmıştı, kazada öldü

3 ay önce atanmıştı, kazada öldü

Darende’de meydana gelen trafik kazasında bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

Alınan bilgilere göre 6 Ocak 2013 tarihinde Van’dan Ankara’ya gitmekte olan 65 NR 338 plakalı Şaban A. (57) idaresindeki yolcu otobüsü Malatya-Kayseri karayolunun Yazıköy mevkiinde kontrolden çıkarak devrildi. Otobüsün virajda önüne çıkan buz kütlesine çarptıktan sonra kaydığı, kontrolden çıkarak şarampole devrildiği belirlendi.

En arka koltukta oturuyordu

Kazada otobüsün en arka koltuğunda oturan İbrahim Gençay (38) devrilen aracın camından fırlayarak olay yerinde hayatını kaybetti.

Kazada sürücü Şaban A. ile birlikte, Fahrettin Demirpolat (46), Deniz Gülelçin (18), Abdusselam Temizel (13), Rahmetullah Ataklı (53), Hikmetullah Ataklı (22), Ekrem İçen (43), Zarif Torun (50), İrfan Kaya (53), H. Hüseyin Kaya (36), Cumali Ulucan (19), M. Ali Kılınç (21), Serdar İçen (23), Ramazan Şengül (41), Mehmet Karaman (41), İbrahim Kaya (43), Nevriye San (21), Mikail Kaya (41), İsmail Kaya (21), İsmail Kaya (51), Enbiya Çavdar (55), M. Ali Mumcu (61) yaralandı.

Yaralılar Darende Hulûsi Devlet Hastanesi ve Gürün Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ciddi olan bazı yaralılar Malatya ve Sivas’taki hastanelere sevkedildi.

Ayakta tedavi edilen sürücü Şaban A. jandarma tarafından gözaltına alındı. Tedavisi yapılan bazı hastalar da taburcu edildi.

Kazada yaşamını yitiren İbrahim Gençay’ın 3 ay önce Hakkari’nin Şemdinli ilçesine imam hatip olarak atandığı ve izinli olarak ailesinin bulunduğu Ankara’ya gittiği belirlendi.