Anahtar Kelimeler:

Islah çalışmaları devam ediyor

Islah çalışmaları devam ediyor

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yürütülen Tohma Çayı’ndaki düzenlemeler ilave projelerle devam edecek.

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Köprügözü ile Nadir mevkileri arasında Tohma Çayı yatağının her iki tarafının taş duvarlarla düzenlenmesi işinde önemli bir kısmın geride kaldığını bildirdi.

Başkan Özkan, 4 kilometre olarak planlanan projenin ilavelerle uzatılacağını ayrıca çarşı merkezinde Tohma üzerinde su aktiviteleri yapılması amacıyla düzenlemeler gerçekleştirileceğini belirtti.

Tohma çarşıya renk katacak

Islah edilen kısımların kenarına sahil yolu yaptıklarını ifade eden Başkan Özkan; “Proje tamamlandığında Darende için yeni bir yaşam alanı oluşacak. Tohma’nın kenarında gezinti parkurları, parklar, dinlenme ve spor alanları oluşturacağız. Çarşı merkezindeki kısımda da fıskiyelerle su gösterileri yapılan bir alan ilçemize ayrı bir renk ve görsel zenginlik kazandıracaktır” diye konuştu.

Toplam da 30 bin metreküpe yakın taş duvar örülerek Tohma’nın her iki yanına setler oluşturulduğuna dikkat çeken İsa Özkan, projenin tamamlanması ile belli yerlere köprüler kurarak yaya ve araç trafiğinin rahatlatılmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.