Anahtar Kelimeler:

Halkbank faaliyete geçti

Halkbank faaliyete geçti

Halkbank, Darende’ye 10 yıl sonra yeniden şube açtı.

Halkbank Gaziantep Bölge Operasyon Müdürü Mehmet Salih Korkmaz yaptığı açıklamada Darende Şubesinin 31 Ekim 2012 Çarşamba günü faaliyete başladığını bildirdi.

Mehmet Salih Korkmaz; “Şubemiz, Darende’ye adeta bayram hediyesi oldu. Kiraladığımız binada inşaat çalışmaları tamamlandı, içerisinde kullanılacak tefrişat malzemeleri ve ATM cihazı yerleştirildi” dedi.

Darende’nin Malatya Şubesine bağlı “uydu şube” şeklinde açıldığını dile getiren Korkmaz; “Faaliyete başlamanın ardından 1.5-2 ay sonra şube statüsü kazanacak. 7 personelle faaliyetine başlayan şubemizde her türlü iş ve işlemler yapılabilecek. Darende’deki ticari hareketliğe artı bir değer katacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Darende Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefaalet Kooperatif Başkanı Seydi Güşen de Halkbank Şubesi’nin ilçedeki üçüncü banka şubesi olarak faaliyete geçmesinin çok yönlü faydaları olacağını belirtti.

Seydi Güşen; “İlçede ikamet eden ve ticaret yapanların yanı sıra doğuyu batıya bağlayan karayolu üzerinde olması nedeniyle Darende’den geçenler de şubeden yararlanacaktır. Son günlerde ticari olarak bir hareketlilik söz konusu, Halkbank ile daha iyi gelişmeler olacağına inanıyoruz. Ayrıca Kooperatifimizin üyeleri ilçemizde Halkbank olmadığı için çok fazla kredi kullanamıyordu, esnaflarımız bu imkandan da daha fazla yararlanarak çalışmalarını yürütecek” dedi.

Halkbank Şubesi’nin 29 Mart 2002 tarihinde son işlemini yaparak bundan 10 yıl önce kapandığını anımsatan Seydi Güşen; “Aradan geçen zamana rağmen Halkbank Darende’de yeniden faaliyete başlamıştır. Bu toplumun genelinde ve ticari faaliyeti olanlar arasında sevince yol açmıştır” şeklinde konuştu.