Anahtar Kelimeler:

Çocuklar çoşkuya katıldı

Çocuklar çoşkuya katıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Darende’de de çeşitli törenlerle kutlandı. Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, 23 Nisan’ın Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adım olduğunu söyledi.

Darende’deki törenler Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunulması ile başladı. Kaymakam Mehmet Aktaş makamında tebrikleri kabul etti. Kaymakam Aktaş burada yaptığı konuşmada “23 Nisan Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır” dedi.

Çocuklara önem veren lider

Okulların gösterilerini sunduğu sahadaki törenlerde günün anlamına ilişkin bir konuşma yapan H. Hasan Başer İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Mustafa Kalıpcıoğlu ise Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza çocuk bayramı olarak armağan ettiğini belirterek, bu yönüyle dünyada eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha kanıtladığını dile getirdi.

Törenlerde çocuklar hazırladıkları gösterileri sundu. Ülkemizin farklı bölgelerinden yöresel kıyafetlerle halk oyunlarını sergileyen çocuklar izleyiciler tarafından beğeni gördü.

Törenleri izlemeye gelen çocuklar ellerindeki bayrak ve kıyafetleriyle coşkuya ortak oldu.

Tören sonunda ilçede yapılan çeşitli sportif aktivitelerde derece elde edenlere madalya ve plaketleri verildi.

Darende’deki törenlere Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hacı Güneşli, Belediye Başkanı İsa Özkan, Cumhuriyet Savcısı Ramazan Belli, Bekir Ilıcak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hakan Erkuş, resmi kurum amirleri, sivil toplum örgüt yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Haberin Fotoğrafları için tıklayın

http://www.darendehaber.com/gallery_photo.php?pg_id=1305