Anahtar Kelimeler:

Kaymakamlıktan süper projeler

Kaymakamlıktan süper projeler

Darende Kaymakamlığı, 2012 yılında vatandaşların kişisel beceri ve mesleki eğitim almaları için hazırlanan projeleri uygulamaya koydu.

Darende Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan farklı alanlardaki 8 proje Malatya Valiliği aracılığıyla sunulan Kalkınma Bakanlığınca onaylanarak toplam 380 bin lira ödenek tahsis edildi.

Konuya ilişkin Kaymakamlıktan yapılan açıklamada ilçedeki vatandaşların istihdam, kalifiye iş gücü, mesleki kabiliyet ve kişisel beceri gibi alanlarda yetiştirilmesi için hazırlanan projelerin uygulanmaya başladığı bildirildi.

İşgücü kalitesi artacak

Projelere katılarak eğitim alan vatandaşların edindikleri bilgi ve becerileri deneyimleriyle üretim ve iş sahalarında değerlendirmesi planlanan çalışma ile toplumdaki iş kalitesinin artırılmasının hedeflendiği belirtilen açıklamada ayrıca tahsis edilen ödeneklerin ilçe ekonomisine katkı sağlayacağı vurgulandı.

İşte o projeler

Açıklamada 2012 yılında 28 bin 725 lira ödenekli “Üniversiteye İlk Adım” projesi, 41bin 050 lira ödenekli “Okul Öncesi Geleceğin Sesi” projesi, 46 bin 255 lira ödenekli “Sanatla Sokağı Buluşturuyoruz” projesi, 39 bin 480 lira ödenekli “Gezelim Kültürü Geliştirelim” projesi, 53 bin 430 lira ödenekli “İlçem İçin Mesleki Eğitim” projesi, 61 bin 105 lira ödenekli “Yeni Bir Meslek Yeni Bir Hayat” projesi, 42 bin 830 lira ödenekli “Turizmi Gelişen Darende’de Öncelik; Nitelik” projesi ve 67 bin 310 lira ödenekli “Darende Tasarım ve Sanat Atölyesi” (DARSAP) projelerinin uygulanacağı ve bazı kursların kayıtlarına başlanıldığı duyuruldu.