Anahtar Kelimeler:

Başbakanlık Başdanışmanı idi

Başbakanlık Başdanışmanı idi

Hemşehrimiz Avukat Serap Yahşi Yaşar’la evli olan Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar, Avrupa Birliği Bakanlığı`na, Bakan Yardımcısı olarak atandı.

AK Parti’nin kurucularından olan ve uzun süre MKYK üyeliği yapan Serap Yahşi Yaşar’ın eşi olan Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar 6 yıldır Başbakan Başmüşavirliği görevini yürütmekte idi.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Ana Bilim Dalı öğretim üyesi olan Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar`ın atanmasına ilişkin kararname Resmi Gazete`de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hayatı başarılarla dolu

Hasan Nuri Yaşar 1966 yılında Gümüşhane`de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi`ni bitirdi (1987) ve aynı yerde Anayasa Hukuku asistanı oldu (1988). Yüksek lisanslarını İstanbul Üniversitesi`nde (Anayasa Hukuku-1991) ve 1993 yılından itibaren yaşamaya başladığı Fransa`da, Université de Nancy 2`de (Milletlerarası Hukuk/Le Droit international public-1995) yaptı. 1995-1996 yılları arasında Karlsruhe`de (Almanya) yaşadı. 1996 yılında Türkiye`ye dönerek Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalı`na atandı. Doktorasını İstanbul Üniversitesi`nde (İdare Hukuku-1999) tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nde Yardımcı Doçent (2001), Doçent (2003) ve Profesör (2009) oldu.

Yaşar ailesini tebrik eder, başarıları ve Darende’ye olan desteklerinin devamını bekleriz.