Anahtar Kelimeler:

Cumhurbaşkanına uçak maketi hediye etti

Cumhurbaşkanına uçak maketi hediye etti

Türk Hava Yolları Kıbrıs Genel Müdürlüğü görevine hemşehrimiz Ömer Uzun getirildi. Ömer Uzun, KKTC’ye giderek görevine başladı. Uzun KKTC’deki ilk temasını da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile yaptı. Ömer Uzun, Cumhurbaşkanlığı sarayında ziyaret ettiği Eroğlu’na maket uçak hediye etti.

Hacılarlı Mehmet Uzun’un oğlu olan Ömer Uzun, daha önce THY Malatya satış müdürü olarak görev yapıyordu.

Özgeçmişi

1973 yılında Darende’de doğdu. İlköğretim ve Lise tahsilinin ardından 1991 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden 1995 yılında mezun oldu. Akabinde İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde Yüksek Lisans yaptı.

1998 yılında Manisa`da yaptığı askerlik görevi sonrasında iş hayatına bankacılık sektöründe başladı. 1998-2004 yılları arasında özel bankaların, Bankacılık Hizmetleri ve Kurumsal Pazarlama departmanlarında çalıştı.

THY ailesine 2004 yılında katıldı. İstanbul’daki Genel Merkezde bulunan Pazarlama ve Satış Başkanlığında Uzman olarak başladığı görevini 2009 yılına kadar sürdürdü. 2009 yılında Malatya`ya Satış Müdürü olarak atandı. Yaklaşık 2 yıl bu görevde bulunduktan sonra Ağustos 2011’de THY Kıbrıs Müdürü görevine atandı. Ömer Uzun, evli ve iki çocuk babasıdır.”

Uzun`a yeni görevinde başarıları dileriz.