Anahtar Kelimeler:

204 konutluk yeni çalışma

204 konutluk yeni çalışma

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Darende’de uygulanarak önceki yıl faaliyete geçen 196 konutluk 1. etabın ardından yapılan 90 adet Sosyal Konut tamamlanma aşamasına gelirken 2. etap konutların inşası da başladı.

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, TOKİ ve Belediye işbirliğiyle Hacıderviş Mahallesi Sarıtepe bölgesine yapılacak olan 2. etap TOKİ inşaatının başladığını bildirdi. İsa Özkan, TOKİ tarafından yapılan 6 bloktan oluşacak 204 konut, 1 cami ve 1 ticaret merkezini kapsayan 2. etap çalışmalarının start aldığını kaydetti. Konutların brüt 80 metrekare olacağını dile getiren Özkan, yaklaşık olarak 2012 sonunda çalışmanın tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.

Başkan Özkan; “İhale sürecinde oluşan aksaklıktan dolayı inşaatımız üç ay geç başlamıştır. Fakat müteahhit firma yapacağı yoğun tempolu çalışmayla bu gecikmeyi hak sahiplerine en az oranda yansıtacaktır. Kendilerine ve hemşerilerimize hayırlı olsun diyorum. İnşallah en kısa sürede konutlarımız bitecek ve hak sahiplerine teslim edilecektir” dedi.