Anahtar Kelimeler:

İşadamlarını ziyaret etti

İşadamlarını ziyaret etti

Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş Adana ziyareti sırasında kente bulunan sanayici ve işadamı hemşehrilerimizi ziyaret etti. DASEV Başkanı Nazım Turgut, eski Milletvekili Mehmet Ali Bilici ve hayırsever işadamı Nuri Çomu’yu ziyaret eden Aktaş, fikir alış verişinde bulundu.

Mehmet Aktaş ziyaretlerin ardından yaptığı değerlendirmede, Adana gibi ülkemizin önemli bir sanayi kentinde gerçekleştirdikleri ticari faaliyet ve üretimlerle istihdam, katma değer ve bunların yanı sıra yaptıkları hayır hizmetleriyle Darendelilerin başarılarıyla tanındığını bildirdi. Aktaş; “Her biri sahasında önemli çalışmalar yapan hemşehrilerimiz ekonomiye sağladıkları fayda kadar toplumun sosyal ihtiyaçlarına da destek olmuşlardır. Çok sayıda sanayicimizi ziyaret edip, çalışmaları hakkında bilgiler edindik. Özveriyle, sabırla çok büyük işler başardıklarını iftiharla gördük” dedi.

Darende sevgisi kocaman

Hemşehrilerimizle Darende’nin kalkınmasına yardımcı olacak görüş alış verişinde bulunduklarına da değinen Kaymakam Aktaş; “Ben inanıyorum ki, hepsinin gönlünde kocaman bir Darende ve memleket sevdası var. Bu sevda onların memleketlerine olan hizmet aşkını hep canlı tutmaktadır. Toplumun genelini ilgilendiren güzel projelerimizi kamuoyuna sunduğumuzda tüm hemşehrilerimizin gereken desteği sağlayacağından eminim. Bu güne kadar yaptıkları çalışma ve destekler bunun bir kanıtıdır. Darendeliler doğdukları yeri unutmayıp vefalarını her zaman gösteren bir yapıya sahiptir” diye konuştu.