Anahtar Kelimeler:

Darende´de Kaymakamlık yapmıştı

Darende`de Kaymakamlık yapmıştı

Darende eski Kaymakamlarından Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayı ile Danıştay üyeliğine seçildi.

Sağlık Bakanlığında müsteşar yardımcısıyken 5 Ocak 2009 tarihinde Çanakkale Valiliğine atanan Abdülkadir Atalık, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Anayasa’nın 155. ve 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 8 ve 9. maddeleri gereğince Danıştay üyeliklerine seçtiği 15 kişi içinde yer aldı. Danıştay üyeliğine atanan Abdülkadir Atalık’ın, yeni görevine törenlerin ardından başlamasının beklendiği öğrenildi.

Özgeçmişi

Abdülkadir Atalık, 1960 yılında Düzce’de doğdu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra avukatlık stajı yaptı, 1984 yılında kaymakam adayı olarak devlet memurluğuna başladı. Malatya/Darende, Erzincan/Kemah, Şırnak/Uludere, Şırnak/Güçlükonak ve Yozgat/Boğazlıyan Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığında eğitim şube müdürlüğü ve personel daire başkanlığı görevlerinde bulundu. 1989-1991 yıllarında İngiltere’de “Public Order” konusunda yüksek lisans yaptı. Askerliğini 1993-1994 yıllarında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği’nde yedek subay olarak yaptı. Ocak 2000′de geçtiği Devlet Planlama Teşkilatı’nda personel daire başkanlığının ardından genel sekreter yardımcılığı görevini yürütmekte iken Sağlık Bakanlığı müsteşar yardımcılığına atandı. 5 Ocak 2009 tarihinden bu yana Çanakkale Valiliği görevini yürüten Atalık, evli ve 4 çocuk babası.