Anahtar Kelimeler:

Alt yapıyı tahrip etti

Alt yapıyı tahrip etti

Ayvalı Beldesinde yaklaşık 2 saat süren yağış sonrasında derelerden gelen sel, kasabada yolları kapattı. Beldenin içerisinden geçen Darende-Kuluncak karayolu ile bazı mahalle yollarında sel nedeniyle hasar oluştu. Sel nedeni ile 2 saat ulaşımın sağlanamadığı yol, iş makineleriyle yapılan çalışmanın ardından temizlendi.

Ayvalı Belediye Başkanı Hamit Demir derelerden gelen selin yollarda önemli ölçüde hasara neden olduğunu bildirdi. Herhangi bir mal ve can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğuna dikkat çeken Demir; “Selin yollarımızda oluşturduğu zararı belediye imkânları ile çalışıp düzenli bir şekilde normal yaşama dönmemizi sağlayacağız. Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş afeti duyar duymaz arayarak bilgi alarak acilen Darende Arama ve Kurtarma Ekibini (DAKUT) beldemize göndererek, çalışmalara yardımcı olmuşlardır” dedi.

Belediyenin bazı araçları da sel nedeniyle yollarda mahsur kalırken, dere yataklarından gelen kaya parçaları temizlendi. Bazı menfezleri yaşadıkları sıkıntının ardından yıkan Başkan Demir, köprü tarzında yeni geçitler yaptıklarını bildirdi.