Anahtar Kelimeler:

Genel başarı oranları çok yüksek

Genel başarı oranları çok yüksek

Özel Birgül İlköğretim Okulu, Özel Birgül Lisesi ve Özel Birgül Dershanesi LYS ve SBS’de derece yapan öğrencilerini tanıttı. Derece yapan öğrencilere 1 yıl süre ile başarı bursu verileceği bildirildi.

2010 LYS ve SBS’de başarı göstererek ilçe derecesi yapan öğrencilerin tanıtıldığı toplantıda, kurum olarak Darende’deki eğitim kalitesini en yükseğe çıkarma çabasında olduklarını dile getiren Özel Birgül Lisesi Müdürü Bülent Canlı, bireysel başarıdan ziyade genel başarıyı önemsediklerini ve elde edilen derecelerin bunun kanıtı olduğunu kaydetti.

Birgül’de başarının tesadüfi olmadığını anlatan Canlı; “Sayısal alanlarda LYS’de başarı okulumuz öğrencilerinindir. 4 öğrencimiz alanlarında ilçede ilk 3’e girme başarısını göstermiştir. Kurumumuz ilçe derecesi yapan öğrencilerimizi 1 yıl süre ile başarı bursu ile ödüllendirecektir” dedi.

Özel Birgül Dershanesi Müdürü Dursun Mirzabeyoğlu da öğrencilerinden tercih puanlarına göre Matematik Fen alanında M. Akif Sandıkkaya ve Türkçe Matematik alanında Osman Hamidettin Bolat’ın Darende birinciliğini elde ettiklerini belirtti.

Özel Birgül Lisesi ve Özel Birgül Dershanesi LYS dereceleri

Matematik Fen alanı (MF1 – MF2 – MF3 – MF4)

1.M. Akif Sandıkkaya (Özel Birgül Dershanesi)

2.Zehra Tunç (Özel Birgül Lisesi)

3.Dursun Karakaya (Özel Birgül Lisesi)

Türkçe Matematik alanı (TM1 – TM2 – TM3)

1.Osman Hamidettin Bolat (Özel Birgül Lisesi)

Türkçe Sosyal alanı (TS1 – TS2)

3.Fatih Tunca (Özel Birgül Lisesi)

Özel Birgül İlköğretim Okulu Müdürü Zeliha Yıldız ise; “2010 eğitim yılı 8. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı ortalamalarına göre, ilçemizde bulunan 18 ilköğretim okulu içerisinde 1. sırada yer alan okulumuzun, 2. sıradaki okulla arasında 55 puan fark bulunmaktadır” dedi.

Yıldız, 4 Fen Lisesi, 3 Anadolu Öğretmen Lisesi, 3 Anadolu Lisesi, 1 Sosyal Bilimler Lisesi, 3 Anadolu Meslek Lisesi’ni kazanan öğrencilerini şu şekilde açıkladı.

Muhammet Demir (Adana-Ceyhan (Eczacı Bahattin Sevinç Erdinç ) Fen Lisesi), Kübra Özkan (Bayburt Fen Lisesi), Hüseyin Avni (Halıcı Muş Fen Lisesi), Tuğba Kalkan (Hakkâri Fen Lisesi), Rumeysa Ayhan (Ankara Kalecik Anadolu Öğretmen Lisesi), Şeyma Halime Nadulcuk (Malatya Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesi), Hulusi Aykut Dizdar (Darende Anadolu Öğretmen Lisesi), Müzeyyen Sena Önver (Malatya Niyazi Mısri Sosyal Bilimler Lisesi), Erhan Ayhan Sivas Gürün Anadolu Lisesi, Lütfiye Nur Gözüm (Yozgat Çayıralan Anadolu Lisesi), Vahap Yıldırım (Malatya-Yeşilyurt Kolukısa Anadolu Lisesi), Neslihan Köse (Elbistan Ticaret Meslek Lisesi (Bilişim Teknolojileri Alanı), Fadime Ocakcı (Darende Anadolu İmam Hatip Lisesi), Kudretullah Acaroğlu (Darende Anadolu İmam Hatip Lisesi)