Anahtar Kelimeler:

Azimle okudu, şimdi çalışmak istiyor

Azimle okudu, şimdi çalışmak istiyor

ÇOCUKLARINI DAHA İYİ YETİŞTİRMEK İÇİN İŞ İSTİYOR

Darende’de tek odalı bir evde yaşayan işitme engelli Cafer Demirel (29), eşi ve iki çocuğunu özürlü maaşı ile geçindirmeye çalışıyor, Cafer Demirel, yetkililerden iş istiyor.

Cafer Demirel`in annesi Fadime Alçık, yaptığı açıklamada, oğlunun çocukluğunda geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle sağır olduğunu, daha sonra kendisi gibi işitme engelli olan Dilek Demirel (24) ile evlendiğini söyledi.

Sürekli kitap okuyor

Cafer Demirel`in, Muhammet Emin (4) ve Recep Tayyip (3) adlı iki çocuğu olduğunu ifade eden Alçık, oğlunun işitme engelliler okulunda okumayı öğrendiğinden bu yana sürekli kitap okuduğunu dile getirdi. Oğlunun bilgisayar kullanmayı da öğrendiğini belirten Alçık, Cafer Demirel`in ailesini geçindirecek bir iş istediğini bildirdi.

Kiralık tek odalı evde yaşam

Fadime Alçık, özürlü maaşıyla geçinmeye çalışan Cafer Demirel`in çalışmayı çok istediğini ve yetkililerin yardımını beklediğini ifade etti. Oğlunun tek odalı bir evde kirada oturduğunu anlatan Alçık, ``Oğlum, işsizlikten kendisini okumaya verdi. Sürekli okuyor. Ona yardımcı olamamak beni çok üzüyor. Onunla aynı evde oturmuyorum ama ona maddi destek de olamıyorum`` dedi.

Üç ayda bir maaş, 4 nüfus

Fadime Alçık, yıllar önce kendisinin eşinden ayrıldığını ve çocuklarıyla kaldığını, Cafer Demirel`in iki oğlunu daha iyi şartlarda yetiştirmeyi düşlediğini kaydetti. Cafer Demirel`in eşinin ve kendisinin özürlü maaşı aldığını anlatan Alçık, ``Üç ayda bir bin TL civarında maaş alıyorlar. Bunun her ay 75 TL`sini kiraya veriyorlar`` dedi.