Anahtar Kelimeler:

Kurdoğlu, Darende´yi unutmuyor

Kurdoğlu, Darende`yi unutmuyor

Ankara’daki bürokratlarımızın geleneksel yemek davetine bu ay eski Darende Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu ev sahipliği yaptı. Gölbaşı’ndaki Galip Demirel Vilayetler Evi’nde verilen davete, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, emekli Vali Galip Demirel, eski Malatya Valisi Saffet Arıkan Bedük, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Darendeli bürokrat ve işadamları iştirak etti. Davetin onur konuğu Galip Demirel Darende’nin sahip olduğu değerlerle özel bir yer olduğunu belirtti.

Kurdoğlu unutamıyor

Mehmet Kurdoğlu yemekte yaptığı konuşmada, Darende’de Kaymakamlık yapmanın verdiği gururu ifade ederek, kendini çok şanslı gördüğünü bildirdi. Darende’yi çok sevdiğine değinen Kurdoğlu; “Oradaki çalışma günlerimizden itibaren ilçeyle bağımı hiç koparmadım, güzel insanları tanıdık, güzel hizmetlere vesile olduk” dedi.

Darende’deki çalışmaları hakkında kısa bir bilgi veren ve projelerinden bahseden Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Darende’nin gelişimine katkı sağlamak için herkesin elinden gelen destek ve yardımı sağlamasını beklediklerini bildirdi.

Vakıf Darende için şans

Eski Malatya Valisi Saffet Arıkan Bedük de konuşmasında Darende’ye en büyük değeri Hulûsi Efendi Vakfı’nın verdiğini kaydederek, örnek ve güzel çalışmalar yapan vakfa sahip çıkılması, hizmetlerinin desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Malatyalı olan emekli vali-müsteşar Galip Demirel de Darende’nin sahip olduğu değerlerle özel bir yer olduğunu belirtti.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise kendisinden önce konuşanları teyit ederek ilçeye çok güzel hizmetlerin gelmesini sağlayan Hulûsi Efendi Vakfı’nın Darende’nin şansı olduğunu kaydetti. Çalık, 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak Somuncu Baba ve Hulûsi Efendi Kültür Etkinliklerine herkesi davet ederek, büyük buluşmadaki heyecanı herkesin yaşaması gerektiğine dikkat çekti.