Anahtar Kelimeler: Darende etap TOKİ kurulacak

Darende´ye 3. etap TOKİ kurulacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ilçemize 253 konut inşa edecek.

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ilçemize yerel mimari anlayışıyla projelendirdiği, ticaret merkezi, çocuk parkı ve çeşitli sosyal alanların da yer aldığı 253 konut inşa edecek.

TOKİ tarafından yayımlanan açıklamada, şehirlerin yerel dokusunu sosyal konut üretimlerine yansıtma hedefiyle geliştirilen projelere devam edildiği bildirildi.

"Her kente ayrı tasarım" başlığından yola çıkılarak tüm şehirlerde çalışma yürüttüklerini, Darende´de yeni bir projeye başlayacaklarını aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

?253 konut, birinci etap TOKİ konutları ile Bölge Trafik Denetleme İstasyonu arasındaki 30 bin metrekarelik alana kurulacak. Konutlar, 2+1 ve 3+1 planın da üretilecek. Projede yer alacak çocuk oyun parkı, yeşil alan, sosyal yaşam alanı ve ticaret merkeziyle ilçede yeni bir yaşam bölgesi oluşturulacak.?

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan´ın 2015 yılında ilçemize yaptığı ziyarette Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser tarafından gündeme getirilen ve alt yapı çalışmaları tamamlanan 253 konut projesinin, 12 Ekim 2016 tarihinde saat 14.30´da ihalesi yapılacak. Son bahar itibari ile inşaat çalışmalarına başlanılacak.

TOKİ tarafından Balaban´a yapılması planlanan 141 konut projesi ise başvuru yetersizliği nedeniyle iptal edildi.

Darende´de daha önce 1. Etapta 196, 2. Etapta da 204 olmak üzere toplamda 400 konut inşa edildi.