İlçemizde görev yapan bir grup öğretmen tarafından Afrika´nın kurak bölgelerinde su kuyusu açtırmak için ?Yaşama Su Ver? yardım kampanyası başlatıldı.

Öncelikli olarak ilçede görev yapan öğretmenlerin katılması için okulları gezen proje grubu öğretmenleri, İHH ve Diyanet İşleri Başkanlığı´nın öncülüğünde açılacak olan su kuyusuna destek çağrısında bulunuyor.

En düşük destek bedeli olarak 50 TL talep edilen kampanyada arıtma tesisi kurabilmek için gerekli olan 160 bin lira toplanması hedefleniyor.

Kampanya hakkında bilgi veren komisyon başkanı ilçe milli eğitim şube müdürü Ali Kızmaz, ´´Bir kuyu aç, su gibi aziz ol´´ çağrısında bulunarak, herkesi imkânları dâhilinde su kuyusu açılmasına katkı sağlamaya davet etti.

Okulları gezerek öğretmenlerle bir araya gelip proje hakkında bilgi verdiklerini dile getiren Kızmaz, ?İklim koşulları ve jeopolitik özellikleri nedeniyle zor şartların hakim olduğu Afrika ülkelerinde insanlar hayatta kalabilmek için her alanda mücadele ediyorlar. Bölgede yaşanan sorunların en önemlilerinden biri olan susuzluk ve kuraklık, fakir halkın direncini iyiden iyiye düşürüyor. İnsanlar suya ulaşabilmek için her gün kilometrelerce yol kat ediyor. Ulaşılan suyun çamur ve çeşitli mikroplar içermesi ise salgın hastalıklara ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor.? dedi.

Darende´de görev yapan öğretmenlerin isminin yazılacağı bir kuyu açmak için gayret ettiklerini dile getiren Kızmaz, son olarak ilçede görevli tüm öğretmenlere çağrıda bulunarak Afrika´da yeşerecek olan yeni hayatlara can suyu olmaya davet etti.

Kampanya için bağış süresi, 16-17 Haziran da son bulacak.

İletişim ve bilgi için proje öğretmenleri, Oğuzhan Toptaş, Zeynep Örnek, Erkan Durmuş, İlyas Aşçı, Yasemin Arslan, Şeydanur Dirican ve Rabia Akkuş ile iletişime geçebilirsiniz.

Darende´de görev yapan öğretmenler Afrika için seferber oldu

İlçemizde görev yapan bir grup öğretmen tarafından Afrika´nın kurak bölgelerinde su kuyusu açtırmak için ?Yaşama Su Ver? yardım kampanyası başlatıldı.
Gündem 11.06.2019 14:48:34 2250 0