Anahtar Kelimeler: Darende Suriye yardım

Darende´den Suriye´ye yardım eli

Darende Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar tarafından toplanan 1 tır insani yardım malzemesi, dualar eşliğinde Suriye´ye gönderildi.

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya Eczacı Odası ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı iş birliğinde başlatılan "44 günde 44 tır" yardım kampanyası kapsamında, Darende Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar tarafından toplanan 1 tır insani yardım malzemesi, dualar eşliğinde Suriye´ye gönderildi.

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, çarşı merkezindeki uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, Suriye direnişinin Müslümanların onuru olduğunu ve sonuna kadar bu direnişe destek vereceklerini söyledi.

Kadirşinas bir beldenin evlatları olarak Suriye´deki Müslümanlara her zaman desteklerinin artarak süreceğini ifade eden Başkan Eser, şunları kaydetti:

?Suriye denildiğinde kalplerimize bir acı saplanıyor. Onların yaşadığı acıyı biz burada kalplerimizde her zaman en derin şekilde hissediyoruz. Şer güçlerinin beraberce Müslümanları katletmesine hiçbir zaman tepkisiz kalmadık kalmayacağız da. Darendeli kardeşlerim evlerinde paylaşabileceği ne varsa buraya getirerek örnek bir birlikteliğe imza atmıştır. Bu ağır imtihan içerisinde açlıkla mücadele eden Suriyeli kardeşlerimizin yanında olan tavrımız her zaman devam edecek ve yardım kampanyalarımız sürecektir.?

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Ahmet Varol tarafından yapılan duanın ardından yardım tırı, Suriye´ye uğurlandı.