Anahtar Kelimeler: Darende gram ekmek kuruş oldu

Darende´de 200 gram ekmek 50 kuruş oldu

İlçemizde 200 gram somun ekmeğin 50 kuruştan satışına başlandı.

İlçemizde 200 gram somun ekmeğin 50 kuruştan satışına başlandı.

Darende Belediyesi bünyesinde hizmet veren ekmek fabrikasında üretilen 200 gram somun ekmeğin fiyatını 75 kuruştan 50 kuruşa 400 gram ramazan pidesinin ise 1,5 liradan 1 liraya düşürülerek satışına başlandı.

İl genelinde 200 gram somun ekmek 90 kuruştan satılırken ramazan pidesi ise 2 liradan satılıyor.

Vatandaşlar dilediği kadar ekmek alabilirken esnafların da dükkânlarında satmak için ekmek almasına izin veriliyor. İsim vermek istemeyen bir esnaf, devletin cebinden çıkan para ile millete şirinlik yapmanın gülünç olduğunu kaydetti. Bir diğer esnaf ise somun ekmek ve pide çeşidi üreten toplam 10 fırın bulunduğunu kaydederek, fiyatların ramazan sonrasında da devam etmesi halinde birçok esnafın kepenk indireceğini kaydetti.

Vatandaş çok memnun

Belediyenin anons siteminden yapılan duyurunun ardından fırına akın eden vatandaşlar, evine uygun fiyata ekmek götürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Fırından 10 ekmek alan ilçe sakini Asım Korkmaz, fiyatların düşürülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Özkan´a teşekkür etti.

Talep olduğunda günlük 10 bin ekmek üretebilecek imkâna sahip ekmek fabrikasında, indirimden itibaren gün içerisinde 6 bin somun 2 bin pide çıkarıldığı bilgisi verildi.