Darende turizm haritası ziyaretçilerden tam not aldı

Kültür-Sanat 17.07.2021 17:23:00 6253 0

İlçemiz Somuncu Baba Külliyesi ve Hamidiye Çarşısı civarına monte edilen yeni turizm haritaları gelen ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

İllüstrasyon tekniği kullanılarak hazırlanan harita, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Başta Somuncu Baba Külliyesi olmak üzere ilçemizin tarihi ve kültürel mekânları vektörel olarak çizildi.

Kayseri’den ziyarete gelen Açelya Çelik “Ülkemizin birçok yerini gezdim. Burada her yer ter temiz, bakımlı. Dolaşırken harita ilgimi çekti. Gezi yerleri çok güzel belirtilmiş. Somuncu Baba Külliyesi’ni ziyarete gelmiştik. Fakat Darende’de birçok gezi yeri varmış. Bir daha ki gelişimiz de diğer yerlere gitmeyi düşünüyoruz” dedi.

İstanbul’dan Ahmet Kılıç ise “Yurtdışına çok sık çıkıyorum. Örnek olacak bir çalışma hazırlanmış. Külliye’yi ziyarete gelmiştik. Hasan Gazi Türbesi ve Şehitliği, Medişeyh, Yalnız Minareler, Günpınar Şelalesi, Aslantaşlar, Ozan Anıtı buraları da merak ediyorum. QR kodu okutarak cep telefonuma haritayı indirdim. Birkaç ay sonra tekrar gelmeyi planlıyorum. Eksik kalan yerleri de gezmeyi düşünüyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde görüşlerini bildirdi.