Hulusi Efendi Devlet Hastanesi´nde afet, acil durum, tahliye, kurtarma ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Eğitim Koordinatörlüğünün düzenlediği eğitim toplantısında konuşan İş Güvenliği Uzmanı Ercan Aycan, afet ve felaketlere hazırlıklı olmanın önemini düzenledikleri eğitim ve pratik uygulamalarla anlatacaklarını belirtti.

Doğal afet, yangın gibi bir felaketin yaşanmaması temennisinde bulunan Aycan, ancak her şeye rağmen tüm personelin bu tür tatbikatlarla olası olaylara hazırlıklı olması gerektiğini aktardı.

Eğitim toplantısının ardından yangın alarmı verildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, yangından tahliye ve kurtarma çalışması yaparken hastane acil ekibi de yaralılara müdahale etti.

İtfaiye ekibi, senaryo gereği hastanenin üst katlarında mahsur kalan kazazedeyi merdivenli kurtarma aracıyla aşağıya indirdi. Hastane acil ekibi de kazazedeyi sedyeye alarak tedavi tatbikatı yaptı.

Yangın söndürme tüpleriyle temsili yangına müdahale eden ekipler, personeli de bu konuda eğitti.

Tatbikat sonrasında konuşan Hastane Başhekimi Uzman Doktor Arif Zengin, hastane personelinin bu tür afet ve felaketlere hazır olmaları bakımından yılda iki kere yapılan tatbikata katılımın ve duyarlılığın memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Darende Devlet Hastanesi´nde yangın tatbikatı

Hulusi Efendi Devlet Hastanesi´nde afet, acil durum, tahliye, kurtarma ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
Sağlık 30.12.2016 10:09:51 969 0