Ali GÖK
18.07.2016 08:00:06
Bu Hain girişime karşı vatandaşlarımız birlik ve beraberliğini ortaya bir kez daha koymuştur. Bizlerde bu milli ruh oldukça bu Türk milletine Allahın İzniyle inşallah hiç birşey olmaz. Allahım birliğimizi beraberliğimizi bozmasın

Darende darbe girişimine karşı ayakta

İlçemizde darbe teşebbüsüne karşı toplanan 2 bine yakın vatandaş, Ankara ve İstanbul´daki askeri kalkışmaya tepki gösterdi.

 

İlçemizde darbe teşebbüsüne karşı toplanan 2 bine yakın vatandaş, Ankara ve İstanbul´daki askeri kalkışmaya tepki gösterdi.

Olayın ilk duyulmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların sokağa çıkarak tepki göstermesini istemesi üzerine Darende´de yaklaşık 2 bine yakın toplumun her kesiminden vatandaş, D300 yolunu ulaşıma kapatarak darbeye karşı tepkilerini gösterdi.

İlçede bulunan camilerde sala verilirken, Somuncu Baba Camii´nde sabah namazı sonrası camii imamı tarafından vatanın birliği ve beraberliği için dua edildi.

Çarşı merkezinde toplanarak istiklal marşını okuyan guruba hitap eden ilçe protokolü, bir gurup terör örgütü mensubunun yapmış oldukları darba girişimin, Allah´ın izni ile başarılı olamadan bertaraf edileceğini söyledi.

Darbe karşıtı vatandaşlarımızın meydanda bekleyişi sürüyor.