Darende Belediyesi Tohma Çayı´nda temizleme çalışması yaptı

Darende Belediyesi ilçesinin içerisinden akmakta olan Tohma Çayı´nda temizlik ve düzenleme çalışması yaptı.

Darende Belediyesi ilçesinin içerisinden akmakta olan Tohma Çayı´nda temizlik ve düzenleme çalışması yaptı.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, kuraklık ve sulama nedeniyle Tohma Çayı´ndaki su miktarının azalmasının ardından ekiplerin iş makineleri ile temizlik çalışması yaptığını bildirdi.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman  Eser, ?İlçemize hayat veren Tohma´nın temizliğini önemsiyoruz. Tohma´da zaman zaman temizlik yapmak gerekiyor. Yaptığımız teknik çalışma ile çay yatağındaki su miktarının azalmasına bağlı olarak doğal malzemeler kullanarak gerçekleştirdiğimiz düzenleme ile Tohma güzel bir görünüme kavuşacak? dedi.

Eser açıklamasını şu şekilde sürdürdü, ?Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yürüteceğimiz bir proje ile Tohma Çayı´nın Köprügözü ile Nadir mevkileri arasındaki kısmının iki tarafının park alanı olarak düzenlemesini hedefliyoruz. Bu proje hayata geçtiğinde Darende´nin can damarı olan Tohma, etrafındaki güzellikler ile hayat vermeye devam edecek. İnsanlar bu parkta dinlenebilecek, çocuklarıyla vakit geçirebilecek, spor yapabilecek, piknik gibi aktiviteler gerçekleştirebilecek. Darende için büyük bir şans olan Tohma Çayı´nı önemsiyor ve daha güzel olması için projeler geliştirmek istiyoruz?

Eser, görsel düzenlemelerle Tohma´daki düzenleme çalışmasını devam ettireceklerini kaydetti.