Anahtar Kelimeler: Darende Ankara konuk oldu

Darende, Ankara´ya konuk oldu

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesince Ankara Atatürk Kültür Merkezi´nde düzenlenen "4. Ankara Malatya Tanıtım Günleri" düzenlenen etkinlikle açıldı.

Malatya Tanıtım Günleri sona erdi

Malatya Valiliği ve Malatya Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Darende Kaymakamlığı ve Belediyenin katılımıyla 12 Ekim Perşembe günü Ankara´da başlayan ?Malatya Tanıtım Günleri´ sona erdi.

İlçemizin bütün değerleriyle tanıtıldığı programda, adeta Ankara´da Darende rüzgârı esti. Ziyaretçi izdihamının yaşandığı programa vatandaşların yanı sıra siyasetçi ve bürokratlar da yoğun ilgi gösterdi.

Darende standı etkin bir tanıtım yaptı

Darende Belediyesi tarafından ilçemize kazandırılan çini atölyesinde yapılan çiniler, büyük ilgi gördü. Ziyaretçilerin beğenisine sunulan çini eserler, turizm beldesi olan ilçemizin tanıtımı için tam not aldı. Belediye Başkanı Süleyman Eser tarafından ilçemize yapılması planlanan projeler gelen konuklara anlatıldı.

Darende standında ziyaretçilere başta kuru kayısı olmak üzere kayısı ürünleri ile Kenger Sakızı ikram edildi.

İlçemizdeki tarihi ve doğal güzelliklerin yanı sıra kendine özgü değerleri de tanıtım broşürleri ile gelen misafirlere hediye edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci´nin de katılımıyla görkemli bir törenle açılışı yapılan Malatya Tanıtım Günleri´ni 4 gün boyunca önemli isimlerin yanı sıra sanatçı, işadamı, bürokrat ve toplumun her kesiminden hemşehrimiz ziyaret etti.

Çevre ve Şehircilik eski bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Meclis eski Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Malatya eski milletvekili H.Cemal Akın, Malatya eski valilerinden Ulvi Saran, Halil İbrahim Daşöz, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, büyükelçiler, kaymakamlar, yazarlar ve daha birçok devlet, siyaset ve spor adamının ziyaret ettiği Tanıtım Günleri´nde Darende´ye övgüler yağdı.

Malatya Tanıtım Günlerinin artık Ankara´nın klasiklerinden birisi olduğunu belirten Malatya eski Valisi Ulvi Saran, tüm Darendelilere selam gönderdi.

Tanıtım Günleri´ne heyecanla ve koşarak geldiklerini belirten Saran, Darende´de önemli değişimler olduğunu da belirterek, başta Belediye Başkanı Eser olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Öte yandan Kaymakam Zengince ve Başkan Eser tanıtım günleri boyunca gelen misafirlere Darende´yi anlattı.