Doğu ile Batı’yı bir birine bağlayan D 300 karayolunda Ramazan Bayramı öncesi trafik denetimi gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığınca farkındalık oluşturmak amacıyla "Bayramınız kemerli olsun" etkinliği kapsamında ilçemizde uygulama noktasında denetim yapıldı.

Denetimlere katılan Kaymakam Ökkeş Safa Türkoğlu, Emniyet Müdürü Sinan Atıcı, Jandarma Komutanı Üsteğmen Ufuk Kale ve Bölge Trafik Amiri Lütfi Bakoğlu sürücüleri emniyet kemerinin önemi hakkında bilgilendirdi.

Araçlarda bulunan çocuklarla da yakından ilgilenen Türkoğlu, bilgilendirme broşürü ve içinde yöresel tatlıların bulunduğu hediye paketlerinden verdi.

Kontrollerde gazetecilere bilgi veren Kaymakam Türkoğlu, denetimlerin İçişleri Bakanlığı öncülüğünde ülke genelinde tüm il ve ilçelerde eş zamanlı yapıldığını söyledi.

Türkoğlu, "Farkındalık oluşturmak amacıyla 'Bu bayramımız kemerli olsun' sloganıyla hepimiz yollardayız. Lütfen herkes kurallara uysun ve çok dikkatli olsun. Herkesin çok tedbirli olması istiyoruz ve herkese kazasız, belasız, hayırlı bir bayram diliyoruz." dedi.

Uygulamaya katılan asker ve polis ekipleri, sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatarak, hız ve trafik konularında bilgiler aktardı.

D 300 karayolunda hız ve trafik denetimi

Doğu ile Batı’yı bir birine bağlayan D 300 karayolunda Ramazan Bayramı öncesi trafik denetimi gerçekleştirildi.
Gündem 30.04.2022 13:27:00 2802 0
Anahtar Kelimeler: karayolunda trafik denetimi