Cumhuriyetimizin 95. yılı kutlanıyor

Cumhuriyetin 95. yıl dönümü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Cumhuriyetin 95. yıl dönümü ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne çelenkler konuldu.

Kaymakam Enver Hakan Zengince, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Cumhuriyet Savcısı Cahit Şar ile resmi kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin katıldığı törende saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Enver Hakan Zengince Cumhuriyetin 95. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Zengince, Cumhuriyetin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 95. Yıldönümünü milli birlik ve beraberlik içinde hep beraber kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhuriyetin, aradan geçen 95 yılda her türlü saldırı ve zorluklar karşısında dimdik ayakta kaldığını belirten Zengince, mesajını şu şekilde sürdürdü; ?Tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla İstiklaline ve istikbaline sahip çıkan Aziz Milletimiz geçmişte olduğu gibi günümüzde de birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı kenetlenmesini bilmiştir. Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 95 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 95.kuruluş yıldönümünü kutluyor, Yurdun dört köşesindeki tüm Darendeli hemşerilerime muhabbetlerimi sunuyorum.?