Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç´tan ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç ve beraberindeki AK Parti Malatya Milletvekilleri ilçemize ziyaret ve temaslarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç ve beraberindeki AK Parti Malatya Milletvekilleri ilçemize ziyaret ve temaslarda bulundu.

Milli Türk Talebe Birliği Malatya Şubesi tarafından düzenlenen "2023 Hedeflerinde Sivil Toplumun Rolü" konulu program kapsamında Darende´ye gelen Arınç, ilk olarak Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı´na ziyarette bulundu.

Arınç, burada Kaymakam Enver Zengince, Belediye Başkanı İsa Özkan ve Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamideddin Ateş tarafından karşılandı.

Vakıf Genel Merkezinde gerçekleşen görüşmede, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Arınç, Ateş´ten vakıf çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Arınç, burada güzel hizmetlere imza atan vakıf başkanını ve çalışanlarını kutlayarak, daha öncede ziyaret ettiği vakfın insanlığa örnek eserler kazandırdığına değindi.

Ziyaret anısına Vakıf Başkanı Ateş, Arınç´a Mutasavvıf Hulusi Efendi´nin beyitlerinin yazılı olduğu hat tablo ve Somuncu Baba Esansı hediye etti.

Hulusi Efendi Vakfı´ndaki ziyaretini tamamlayan Arınç, daha sonra ?Somuncu Baba" olarak bilinen Şeyh Hamidi Veli ve Darendeli mutasavvıf Seyyid Osman Hulusi Efendi´nin külliyedeki türbelerini ziyaret etti ve burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

Arınç ve beraberindeki heyet gün içinde, Tohma Kanyonu, Balıklı Kuyular, Çilehane ve Hamidiye Çarşısı´nı da gezerek ilçedeki programını tamamlayıp Malatya´ya döndü.