Abdurahman UGRAŞ
14.12.2016 10:29:01
Neden Olmasın. Syn.Cumhurbaşkanımız böylesine biri birine kenetlenmiş sadakatten, dürüstlükten,Vatanına sahip çıkmalarından İman gücüyle tarihine sahip çıkışlarından,çalışkanlığı ve gelir düzeyinden, sistemli çalışmaları ve birlik içerisinde güler yüzlü dürüst olmalarından. Kalplerinde Vatan Aşkı ile dolu oluşlarından,İlim ve Bilime ayrı bir önem ve ehemniyet vermelerinden Güvenlik güçlerimizi candan sevmelerinden,Şehitlerini hiç bir zaman unutmayıp Gazileriyle sagı duyan,şirin bir ilçemiz olduğu için sanıyorum bu farklı güzel düşünceyi gül yüzünde yansıtmıştır. Syn. Cumhurbaşkanımızın hiç bir zaman insan ve yöre ayırt etmeden Türkiye Cumhuriyeti Topraklarının her karışında yaşıyan insan ları ve topraklarımızı canı gibi sevdiklerini biliyor ve şahidiz de ancak İlçem Darendenin konumu itibarıyla gönül güzelliği ile bakışını da menmuniyet ile Karşılıyor. Dünya liderlerinin en başında gelen Liderimiz Cumhurbaşkanımız Syn.Recep Tayip Erdoğan a Tam zamanında Desteğini esirgemiyen Syn Devlet BAHÇEİ ye ve Tüm Bakanlarımıza, Millet Vekillerimize yöre halkım ve şahsım adına saygı ve Sevgilerimi sunuyorum...ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLUR İNŞALLAH...

Cumhurbaşkanımızın Darende´ye ayrı bir ilgisi var

31. Muhtarlar Toplantısı?na davet edilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın bir süre konuğu oldu.

Darendeli 5 muhtar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde geleneksel olarak düzenlenen ?31. Muhtarlar Toplantısı?na davet edilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın bir süre konuğu oldu.

Muhtarlar, Külliye´de gerçekleşen görüşmede Darende´nin ve mahallelerinin isteklerini dosya halinde sunma fırsatı buldu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde gerçekleşen 31. Muhtarlar Buluşması programına davet edilen ilçemiz muhtarları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın misafiri oldu.

Külliye´deki davete, Yukarıulupınar Mahallesi Muhtarı Hamit Bilmez, Yeşiltaş Mahallesi Muhtarı Muzaffer Aslan, Sakarya Mahallesi Muhtarı Bekir Arslan, Yeniköy Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Demirdağ ve Kaynak Mahallesi Muhtarı Ş. Hamit Kocabay katıldı.

İlçeye dönen muhtarlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ının muhtarlara gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı onur duyduklarını kaydederek, halkın derdi ile dertlenen, sevinci ile sevinen bir Cumhurbaşkanına sahip oldukları için mutlu olduklarını aktardı.

Yeşiltaş Mahallesi Muhtarı Muzaffer Aslan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan´nın Darende´ye karşı ayrı bir ilgisi olduğunu belirterek, Külliyede fotoğraf çekimi esnasında Cumhurbaşkanı ile yaşadığı diyaloğu şöyle anlattı:

?Malatya genelinden gelen muhtarlar ile toplu fotoğraf çekimi yapılırken ben bir ara fırsat bulup ?Sayın Cumhurbaşkanım Somuncu Baba diyarından geliyoruz sizlere selam ve muhabbet getirdik´ dedim. Bunun üzerine kendisi tebessüm ederek o zaman sadece Darendeli Muhtarlar gelsin onlarla tek tek fotoğraf çekinelim dedi. Bu ilgi onca muhtarlar arasında bizi çok onurlandırdı. Kendisine bizi davet ettiği için çok teşekkür ediyoruz.?

Külliye de gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına bu güne kadar, ilçemizden 16 muhtar katıldı.