Çiftçilerimize uygulamalı eğitim verildi

2016 Yılı Güz Dönemi Malatya İli Tarımsal Yayım ve Eğitim? programı kapsamında eğitim çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Tarımsal Projeler Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan ?2016 Yılı Güz Dönemi Malatya İli Tarımsal Yayım ve Eğitim? programı kapsamında eğitim çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Kuluncak ilçesinde çiftçilere meyve bahçelerine sonbahar bakımı konusunda eğitim verilirken, bu kez de ilçemizdeki çiftçilere kayısı yetiştiriciliği, toprak işleme, toprak analiz numunesi alma,  gübreleme, sulama, budama, hasat etme, kükürtleme, depolama, pazarlama, ilkbahar ve sonbahar zirai mücadele yöntemleri konularında teorik ve uygulamalı olarak eğitimler verildi.

Kayısı yetiştiriciliğinin yanı sıra kayısının hasadı, kükürtleme, depolama ve satış konuları hakkında da bilgilendirme çalışmalarının yapıldığı belirtildi.

Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan teknik personeller eşliğinde çiftçilere eğitimlerin talepler doğrultusunda diğer ilçelerde de devam edeceği kaydedildi.