Abidin T
16.08.2016 14:31:15
YIL 2016! Ziyaretçiler aracını park edemediği için şelaleden dönmek zorunda kalıyor, Sebep: Park yeri yok! ağlanacak halimiz var desem yeri. Sn CUMHURBAŞKANIMIZIN Malatya´dan bile daha çok uzun saat ziyaret ettiği Darende ilçesi bu şekilde "pasif" ve "etkisiz" bir yönetimi hak etmiyor. Çok çalışmamız gerek.

cumali palancı
27.08.2016 11:47:10
eğer ki adam akıllı bi şeyler yapılacaksa ilk önce usülsüzlükten vazgeçilmeli kimseye peşkeş çekilmemeli eski hükümetin yanındaki yeni yapılan bina da hi,ç mi denetim yapılmıyor kaç m2 arsa ki bunun %80 inşaat alanı bitişik nizam mı var darendede bizim bilmediğimiz kullanılan demirler binanın ömrünü gösteriyor.

Çarşı ve şelalenin otopark sorunu çözülecek

İlçemizde artan araç sayı ve yetersiz kalan otopark problemleri nedeniyle yaşanılan olumsuzlukların giderilmesi için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı.

   İlçemizde artan araç sayı ve yetersiz kalan otopark problemleri nedeniyle yaşanılan olumsuzlukların giderilmesi için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı.  

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Hasan Alıcı ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanlığı´nı ziyaret ederek başkan vekili Murat Doğan´dan ilçeye yapılmasını planlanan otopark projeleri ile alakalı istişarelerde bulundu. 

 Yerli ve yabancı on binlerce turistin ziyaret ettiği Günpınar Şelalesi´nde, otopark olmayışı, yol kenarlarına yapılan park nedeniyle ulaşımda yaşanan aksamaların konuşulduğu ziyarette, yapılacak otopark ile en önemli problemin giderilmiş olacağı, bu sayede daha fazla insanın şelaleyi gelip görme imkânı olacağı ifade edildi.

  Otopark projeleri için ekiplerin sahada incelemede bulunduğu bilgisini paylaşan heyet, büyükşehir belediyesinin kısa bir süre sonra çarşı merkezindeki oto park sorununu ortadan kaldıracak çalışma içerisinde olduğu da aktardı.