Ramazan
10.03.2018 13:09:20
Beldeyi mahalle yap sonrada millet sağa sola göç etsin geride bir harabeye dönen ölü köy Ayvalı kalsın. Sonra da KOCAMAN KÜLTÜR MERKEZİ yap. Nur üstüne nur. Büyükşehir olmanın Ayvalıya hediyesi bu.

Büyükşehir´den Ayvalıya kültür merkezi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde sosyal hayatın canlanması amacıyla kırsalda bulunan mahallelere kültür merkezi yapıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde sosyal hayatın canlanması amacıyla kırsalda bulunan mahallelere kültür merkezi yapıyor.

İlk başta ilçe merkezlerinde yapılan kültür merkezleri, kalabalık mahallelerde de hayata geçiriliyor. Daha önce belde olan ilçemizin Ayvalı Mahallesi´ne Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür Merkezi yapılıyor.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 4 bin 100 m2´lik bir arsa üzerine yapılan kültür merkezinin oturum alanı 400 m2, toplam kapalı inşaat alanı ise 800 m2´den oluşuyor.

Bodrum+zemin kattan oluşan Kültür Merkezi projesi içerisinde; 4 adet atölye, çay ocağı, su deposu, idari bölümler, çok amaçlı salon, mescit, lavabo gibi bölümler bulunuyor.

Kaba inşaatı bitme aşamasına gelen kültür merkezi, ince imalata hazır hale getirildi. Elektrik ve mekanik imalatı yüzde 50 oranında tamamlanan merkezin bu yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.