Büyükşehir Darende için eylem planını açıkladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2018 yılı sonuna kadar yapacakları hizmetler ile geleceğe yönelik yatırım ve projeleri hakkında hazırlanan Acil Eylem Planını, düzenlenen bir toplantıyla basına ve kamuoyuna açıkladı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2018 yılı sonuna kadar yapacakları hizmetler ile geleceğe yönelik yatırım ve projeleri hakkında hazırlanan Acil Eylem Planını, düzenlenen bir toplantıyla basına ve kamuoyuna açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi Nikâh Sarayı´nda düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Acil Eylem Planı lansman toplantısına ilçemizden Belediye Başkanı Süleyman Eser, AK Parti ilçe Başkanı Süleyman Şimşek ve meclis üyeleri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi´nin Darende ile alakalı Acil Eylem Planı hakkında bilgiler veren Başkan Polat, Büyükşehir olarak genel anlamda 5 proje hakkında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyledi.

Darende´nin önemli ihtiyaçlarına öncelik verdiklerini belirten Polat, ?Darende Terminal binasının temelini 1 Ekim de atıyoruz. Ayvalı Kültür Merkezi´ni 1 Ekim de hizmete açıyoruz. Günpınar Park ve Sosyal Tesisini 23 Ekim de açıyoruz. Soğuk Hava Deposu ve kayısı çekirdeği kırma-eleme tesisinin temelini atıp Kasım ayında hizmete açacağız ve son olarak ilçemizin altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz.? dedi.  

"Bir şehri aziz kılan, o şehrin sakinleridir" anlayışıyla, projeleri hazırladıklarını ifade eden Polat, "Darende´nin tarihi, ekonomik, sosyal, kültürel, demografik potansiyeline uygun ilerlemesi için de bu değerlerimizi hep merkeze koyarak birlikte yöneteceğiz. Bu yolda sizlerin rehberliği ve fikirleri bizim için büyük önem taşımaktadır" ifadelerine yer verdi.

Başkan Polat, 2018 yılı sonuna kadar 5 ay gibi bir sürede yapacakları çalışmalarla ilgili ´Acil eylem planı´ olarak yol haritasını oluşturduklarını belirterek, "Yaşadığımız bu coğrafyada ortak paydada buluştuğumuz her alanda ilçemizin misyonunu ve vizyonunu oluşturarak daha dinamik bir Darende, daha yaşanabilir bir Malatya için omuz omuza hareket edeceğiz, yarınlara ´birlikte yürüyeceğiz´ diye konuştu.

Hacı Uğur Polat, açılış konuşmasının ardından Acil Eylem Planı içerisinde yer alan 5 Yatırım ve projeyi sinevizyon eşliğinde, ayrıntılı bir şekilde basın ve kamuoyu ile paylaştı.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Balaban İtfaiye Amirliği´nin ilçe merkezine taşınmasına ilişkin bilgi verilmezken 1 yıl daha ertelendiği öğrenildi.