Bursaspor Taraftarlarından anlamlı ziyaret

Bursaspor´un taraftar grubu temsilcileri, Somuncu Baba Külliyesi´ni ziyaret etti.

Bursaspor´un taraftar grubu temsilcileri, Somuncu Baba Külliyesi´ni ziyaret etti.

Süper Lig´in 5. haftasında Ev Kur Yeni Malatyaspor ile karşılaşan Bursaspor´un, Teksas, Maraton, Radikal ve Ünitimsah gruplarının temsilcileri, maç dönüşü bir dönem Bursa´da yaşamış olan Somuncu Baba Hazretleri´nin türbesini ziyaret ederek dua etti.

Ziyaret ile ilgili gazetemize muhabirine değerlendirmelerde bulunan Bursaspor Amigosu Selim Kurtulan, 150 kişilik taraftar grubunun özellikle Somuncu Baba Hazretleri´nin kabrinin bulunduğu külliyeye gelrek ziyarette bulunduğunu söyledi.

Somuncu Baba Hazretleri´nin manevi havasını teneffüs etmekten büyük bir feyiz aldıklarını aktaran Amigo Selim, ?Arkadaşlarımızın çoğu buraya ilk defa geldi. Somuncu Baba Hazretleri´ni Bursa´daki fırınından ve Ulucami´nin açılışındaki kerametinden dolayı biliyoruz. Maç için Malatya´ya gelirken dua eder, duası isteriz diye 3 otobüs Külliyeye geldik. Buralar çok güzel, ben ve arkadaşlarım ziyaretten çok mutlu olduk.? dedi.

Taraftar Seçkin Çavuş da, Somuncu Baba Hazretlerinin, ?Somunlar Müminler´ diyerek somun dağıttığı Yeşil Bursa´nın sokaklarında büyüdüğünü ifade ederek, ?Çeşitli zamanlarda Külliyeyi, Darende´yi duymuştum ama şimdi görme fırsatım oldu. Çok güzel eserler inşa edilmiş. İnsana dair her bir ayrıntı düşünülmüş. Gördüğüm her şey güzel, her yer tertemiz. Etkileyici vadisi, kayalıkları ben burayı gerçekten çok sevdim. İnşallah yine gelmek, görmek nasip olur.? diye konuştu.

Taraftar grupları, Külliye ziyaretinin ardından ilçemizin tarihi ve turistik mekânlarını gezdikten sonra Bursa´ya hareket etti.