Anahtar Kelimeler: aileye kömür yardımı

Bin 100 aileye kömür yardımı

Darende Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahibi bin 100 aileye kömür yardımında bulunuyor.

Darende Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), ihtiyaç sahibi bin 100 aileye kömür yardımında bulunuyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılan açıklamada, ilçedeki ihtiyaç sahibi bin 100 aileye, asgari 500 kg bedelsiz kömür ulaştırılmaya başlandığı belirtildi.

Vakıf tarafından yapılan yazılı açıklamada, ?Çorum-Dodurga linyit ocaklarından çıkarılarak ilçemize gönderilen bin ton linyit kömürü, bu yıl erkenden gönderilmiş kurumumuz tarafından da öncesinde belirlenen ailelere teslimine başlanmıştır. İlçe merkezi ve kırsalda olmak üzere toplam bin ton kömür, şahısların evlerine kadar teslim edilmektedir.? denildi.

Kış öncesinde dağıtılan kömürün vatandaş tarafından sevinçle karşılandığı belirtilen açıklamada, kömür yardımından yararlan ailelerin teşekkür ettiği aktarılarak şu ifadelere yer verildi: ?Allah devletimize zeval vermesin. Biz dar gelirlileri düşünen devletimizin bizlere sunduğu bu imkân sayesinde yuvamızda sıcacık bir ortamda kış geçireceğiz. Bu yardımı bizlere sağlayan ve yetkililere teşekkür ederiz.?