Berat Kandil´i coşkuyla idrak edildi

On bir ayın sultanı Ramazan´ı Şerif-i müjdeleyen Berat Kandil´ini idrak etmek isteyen vatandaşlar ilçemizde camilere koştu.

On bir ayın sultanı Ramazan´ı Şerif-i müjdeleyen Berat Kandil´ini idrak etmek isteyen vatandaşlar ilçemizde camilere koştu.

Af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu özel geceyi ibadetle geçirenler, birlik ve beraberlik için ellerini semaya kaldırarak dua etti.

Yıldırım Beyazıt döneminde yapılan ve içerisinde Anadolu´nun manevi mimarlarından Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Hazretleri´nin kabirlerinin de yer aldığı ve aynı adla anılan camiye namaz kılmak için gelenler, ibadetlerini yerine getirdikten sonra türbeyi de ziyaret etti.

Namazın ardından yapılan dualara katılan vatandaşlara Hulusi Efendi Vakfı tarafından kandil nedeniyle ?Somuncu Baba Sebil Ekmeği´ dağıtıldı.

Somuncu Baba´nın hatırasını yaşatmak için dağıtılan ekmeklerin Vakfın merkezinin yer aldığı Darende´nin yanı sıra Türkiye´nin değişik bölgelerinde dağıtılmakta olduğu bildirildi.

Kandili idrak etmek amacıyla Darende´nin yanı sıra Türkiye´nin değişik illerinden çok sayıda vatandaş Somuncu Baba camisini doldururken yediden yetmişe her kesimden insanın katıldığı kandil programına bayanlar da büyük ilgi gösterdi.