Belediyeden vatandaşa aşure ikramı

Darende Belediyesi tarafından 3 bin kişilik hazırlatılan aşure, Demokrasi Meydanı´nda vatandaşlara ikram edildi.

Darende Belediyesi tarafından 3 bin kişilik hazırlatılan aşure, Demokrasi Meydanı´nda vatandaşlara ikram edildi.

Geleneksel olarak düzenlenen etkinlikte kazanların başına geçen Belediye Başkanı Süleyman Eser, vatandaşlara ve ilçe protokolüne aşure dağıttı.

Belediye Başkanı Eser, aşure dağıtımı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Muharrem ayının İslam inancında çok önemli bir yeri olduğuna dikkati çekerek, ?Muharrem ayı önemli bir ay. Bu geleneği en iyi şekilde yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her yıl geleneksel olarak muharrem ayında vatandaşlarımıza aşure ikram ediyoruz. Bu güzel günde herkes birlik ve huzur ortamında bir araya geliyor.? dedi.

Eser, aşurenin toplum yaşantısında önemli bir yer tuttuğunu hatırlatarak, ?Muharrem ayı dayanışma, paylaşma, sevgi ve muhabbet ayıdır. Böylesi özel günler milletçe beraberliğimizin daha da güçlenmesine birer vesile teşkil ediyor. Darende Belediyesi olarak kültürel değerlerimizin yaşatılması konusunda gereken duyarlılığı her fırsatta gösteriyoruz.? diye konuştu.

Beş kazanda 3 bin kişi için hazırlanan aşure, 15 belediye personelinin servisi ile vatandaşlara ikram edildi. Geleneksel olarak devam ettirilen gelenekten memnun olan vatandaşlar da, Başkan Eser´e teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdi.

Etkinliğe, Kaymakam Ali Türk, Belediye Başkanı Süleyman Eser, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Mustafa Güngör, Cumhuriyet Savcısı Emine Örs, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, resmi kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.